Szkolny Ośrodek Kariery

Szkolny Ośrodek Kariery

W dniach 10 i 11.03.2010 roku w ramach Szkolnego Ośrodka Kariery odbyły się dwa wyjazdy do Łodzi.

Uczestniczyła w nich młodzież gimnazjalna z terenu Gminy Sadkowice.

Pierwszy na „dni otwarte” uczelni wyższych i szkół średnich. W tym dnu jedna z grup młodzieży odwiedziła Politechnikę, gdzie brała udział w warsztatach na Wydziale Chemicznym i Wydziale Mechanicznym oraz odwiedziła Muzeum Papiernictwa. Druga grupa  udała się do Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 13 im. Sybiraków Tam uczniowie obejrzeli lekcję pokazową z geodezji, poznali narzędzia miernicze i przybliżono im życie szkoły.

Dla uczniów z artystycznym zajęciem zaplanowana była wizyta w Akademii Sztuk Pięknych. Tu uczniowie zetknęli się bezpośrednio z wytworami studentów, odwiedzali sale artystyczne, słuchali wykładowców. Uczelnia ich oczarowała. Odwiedziliśmy także „Gastronomik” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. I Armii Wojska Polskiego. Szkoła kucharska z prawdziwego zdarzenia. Nasi uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowuje się wyjątkowe potrawy, nakrywa stoły, a także poznać zwyczaje tejże szkoły. Żałowaliśmy, że nie było degustacji.

Drugiego dnia uczniowie uczestniczyli w Łódzkich Targach Edukacyjnych. Mieli możliwość poznania różnorodnych szkół, pozyskania ich adresów, telefonów i dowiedzenia się wszystkiego co ich interesowało. Wszyscy byli też w sali, gdzie sami mogli wykonywać doświadczenia fizyczn i obserwować różne zjawiska.

          Oba wyjazdy się udały i wzbogaciły uczniów w nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że wybór dalszej drogi edukacyjnej będzie przemyślany i pozwoli im na osiągnięcie życiowego sukcesu.