Informacje i komunikaty

Spotkanie edukacyjne

Organizacje pozarządowe aktywnie działają na terenie powiatu rawskiego. Z roku na rok pojawiają się nowe stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich, ale nie zawsze wiedzą jak napisać wniosek i jakich błędów unikać przy jego składaniu. Z pomocą przyjdą doradcy z Instytutu Spraw Obywatelskich, którzy przedstawią jak krok po kroku przejść przez formularz oferty, który jest stosowany przy konkursach ogłaszanych przez samorządy. Podczas spotkania współorganizowanego przez powiat rawski, będzie okazja do przybliżenia nowego obowiązku jaki mają organizacje, czyli wdrożenia Standardów Ochrony Dzieci. Nowy dokument ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa nieletnich i jest on wymagany w ogłaszanych od tego roku konkursach.
 
Spotkanie edukacyjne odbędzie się 20 marca o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. Zapisy poprzez przesłanie SMS-a pod nr 519 300 641 z informacją o nazwie organizacji i liczbą osób.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Instytutu Spraw Obywatelskich wspiera NGO w województwie łódzkim, w tym w powiecie rawskim. Pomaga społecznikom pozyskiwać fundusze i tworzy miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Pomaga w realizacji pomysłów na biznes społeczny lub działalność społeczną. Włącza się również w tworzenie rozwiązań systemowych wzmacniających aktywność obywatelską, np. zmiany w mechanizmie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

www.owes.instytutsprawobywatelskich.pl 

  • Plakat spotkania

Wstecz