„Odblaskowa Szkoła” 2025
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół w Sadkowicach bierze udział w I edycji stołecznego pilotażowego konkursu pt: „Odblaskowa Szkoła” 2025
Celem konkursu jest zwiększenie aktywności uczniów i rodziców w zakresie wyposażenia i stosowania przez uczniów elementów odblaskowych oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci ze szkół podstawowych, polegających na:
- popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych,
- wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe,
- popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego,
- kształtowaniu partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
Dzięki udziałowi w konkursie „Odblaskowa szkoła” uczniowie zdobędą wiedzę oraz doświadczenie jak bezpiecznie poruszać się po drogach. W swoje działania włączyliśmy nie tylko uczniów i nauczycieli lecz także rodziców oraz lokalna społeczność, co pokazało, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ I BEZPIECZNIEJ!
„BADŹMY WIDOCZNI NA DRODZE, BĄDŹMY BEZPIECZNI”- to hasło, które promujemy.
Wstecz