Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Strażaka

Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Strażaka

W dniu 3 maja 2015 r. w Kaleniu, w związku z  rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna, która połączona została z obchodami Dnia Strażaka, z okazji przypadającego na dzień 4 maja święta patrona strażaków – św. Floriana.

Obchody rozpoczęły się polową  mszą świętą, której przewodniczył Proboszcz Parafii Sadkowice ks. Maciej Mroczkowski w asyście o. Marka Motyki. W kazaniu księża zwrócili uwagę na ciężką , ale jakże ważną pracę strażaków. Po mszy św. wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni medalami. Głos z zaproszonych gości zabrali Przewodnicząca Rady Powiatu pani Maria Charążka, Wójt Gminy Sadkowice pani Karolina Kowalska. Panie w swoich przemówieniach złożyły wszystkim druhom strażakom życzenia oraz podziękowały w imieniu mieszańców naszej gminy za ich ofiarną, społeczną  pracę na rzecz mieszkańców.

Wszyscy doceniamy trud i poświęcenie strażaków jednostek OSP, to że w dzień i w nocy narażają swoje życie, dzielnie chronią nasz dobytek i dbają o nasze bezpieczeństwo.

fot. Adam Bińkiewicz