Dzień Matki w ZS w Lubani

Święto Matki w ZS w Lubani

                W dniu 26 maja uczniowie Zespołu Szkół w Lubani obchodzili Święto Matki. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

                Uroczystość rozpoczęła Dyrektor ZS, P. Maria Charążka, która powitała wszystkich, a szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierowała do licznie przybyłych Mam.  Na scenie zadebiutowały tym razem najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni  P. Elżbiety Staszewskiej przygotowały przepiękną inscenizację pt. „Kocham Cię Mamo”. Urocze stroje, zabawne wiersze, radosne piosenki, podziękowania i życzenia – przedszkolaki udowodniły, że bardzo kochają swoje Mamy. Dzieci żywo improwizowały ruchem teksty i melodie piosenek, z pełną ekspresją recytowały wiersze. Było dużo śmiechu, ale i wzruszenia. Po policzkach Mam, z dumą oglądających pierwsze zmagania aktorskie swych pociech, popłynęły łzy.

                Na szczególną pochwałę zasługują własnoręcznie wykonane na tę okazję oryginalne upominki. Każda klasa wykazała się pomysłowością i wyobraźnią twórczą. Na sali było odświętnie i kolorowo od bukietów, laurek, koszyczków,  serduszek,  a nawet motylków. Dekoracją sceny w wiosennym nastroju zajęła się P. Bogusława Krych. Część artystyczną zakończył ciekawy układ choreograficzny zaprezentowany przez koło taneczne pod czujnym okiem P. Anny Kubiak.

                Po przedstawieniu Dyrektor ZS P. Maria Charążka podziękowała aktorom za udany występ oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej radosnej uroczystości, a następnie zaprosiła Mamy na słodki poczęstunek.  Przedstawicielki Rady Rodziców obdarowały dzieci słodyczami.