Program "Czyste powietrze"

Informacja

Jeśli chcesz skorzystać z programu "Czyste Powietrze" bądź ostrożny przy wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wymiany źródła ciepła. Uważaj na oferty od firm, które nagabują Cię w domu i obiecują usługi "za darmo". Na rynku są nieuczciwi wykonawcy oferujący niskiej jakości usługi i zawyżający ceny.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz o wyborze firmy sprzedającej urządzenie oraz przeprowadzającej jego montaż.

Przed podpisaniem umowy,  sprawdź dokładnie firmę: zweryfikuj, czy współpracowała już z osobami w Twoim otoczeniu i poszukaj opinii o niej w internecie.

Jeśli ktoś proponuje usługę "za darmo" zastanów się nad rzetelnością takiej oferty. Gdy przedstawiciel firmy prosi o podpisanie pełnomocnictwa bez możliwości dokładnego zapoznania się z umową, bądź czujny.

Podpisując pełnomocnictwo, dajesz innej osobie prawo do zarządzania przyznaną Ci dotacją.

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców naszej Gminy dotyczącymi firm zewnętrznych zajmujących się Programem Czyste Powietrze, Wójt Gminy Sadkowice informuje, że Urząd Gminy nie współpracuje i nie zlecał żadnych prac związanych z tym programem firmom zewnętrznym. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących Programu Czyste Powietrze, możecie Państwo skonsultować się osobiście lub telefonicznie z pracownikami Urzędu, którzy również pomogą w złożeniu wniosku.

W naszej Gminie istnieje Punkt Informacyjny programu Czyste Powietrze.

Zadzwoń i umów się na konsultację w Urzędzie Gminy w Sadkowicach: tel. 46 815 61 91.

 

                                                                                              Wójt Gminy Sadkowice

                                                                                               /-/ Karolina Kowalska

 

Wstecz